Home  > PC Parts  > Computer Parts  > Power Supply / PSU > Adata 650W XPG Pylon 80+ Bronze ATX Power Supply (PYLON650B-BKCAU)
Adata 650W XPG Pylon 80+ Bronze ATX Power Supply (PYLON650B-BKCAU)
  • Power-Supply-PSU-Adata-650W-XPG-Pylon-80-Bronze-ATX-Power-Supply-PYLON650B-BKCAU-7
  • Power-Supply-PSU-Adata-650W-XPG-Pylon-80-Bronze-ATX-Power-Supply-PYLON650B-BKCAU-5
  • Power-Supply-PSU-Adata-650W-XPG-Pylon-80-Bronze-ATX-Power-Supply-PYLON650B-BKCAU-3
  • Power-Supply-PSU-Adata-650W-XPG-Pylon-80-Bronze-ATX-Power-Supply-PYLON650B-BKCAU-4
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Want a stock alert?
Please enter a valid email address
WishAdd to Wishlist
Buy Now, Pay Later:
Buy now with PayPal
   Your Store   Question Mark
Your store is set to:
Check live stock level
Bell  Stock Levels May Vary
Stock is different at each store. To secure your item, order online.
Walk-ins are still welcome but stock isn’t guaranteed.
Power-Supply-PSU-Adata-650W-XPG-Pylon-80-Bronze-ATX-Power-Supply-PYLON650B-BKCAU-1
Power-Supply-PSU-Adata-650W-XPG-Pylon-80-Bronze-ATX-Power-Supply-PYLON650B-BKCAU-2
SPECIFICATIONS:
Dimensions (L x W x H)
140 x 150 x 86mm
80 Plus Rating
BRONZE
Cybenetics Rating
SILVER
ATX Version
Intel ATX 12V V2.4 (Timing complies with Intel ATX12V Specific guidelines to version 2.52)
Protections
OCP / OVP / UVP / OPP / SCP / OTP / NLO / SIP
Certification
CE / UKCA / CB / FCC (IC) / EAC / CCC / TUV / cTUVus / TUV S-Mark / RCM / NOM / BSMI / KC
PFC
0.99
Input Voltage
100-240V
Input Current
10A/5A
Input Frequency
50Hz - 60Hz
Operating Temperature
50°C
Fan Size
120mm
Fan Bearing
FDB (Fluid Dynamic Bearing)*
Fan Speed
2,000 RPM
MTBF
100K Hours at 25℃
ATX 24 Pin Connector
1
EPS 8 (4+4) Pin Connector
1
EPS 8 Pin Connector
PCI-E 6+2 Pin Connector
4
Molex 4 Pin Connector
3
SATA Connector
8
Floppy 4 Pin Connector
Weight
Product:1.87kg (4.1lb) ±5%
with Package:2.38kg (5.2lb) ±5%
Remark
  • Product Name: